24/03/20: בדיקת כדאיות השקעה במניות חברת בוסטון סיינטיפיק - Boston Scientific

בעקבות ריבוי תיזכורים בתקשורת ובאתרים כלכליים להלן ניתוח פשוט ותמציתי הבודק את כדאיות ההשקעה במניות החברה

Boston Scientific

מקור: אתר אינטרנט בוסטון סיינטיפיק

בהשקעה במניות קיים פוטנציאל להרוויח עשרות ולעיתים מאות אחוזים על ההשקעה ומנגד, קיימת אפשרות להפסד חלק ניכר מכספי ההשקעה ואף מחיקתם. על מנת לנסות ולצמצם למינימום את הסיכון אנחנו מציגים מודל פשוט המנתח את המניה והחברה שעומדת מאחוריה בהיבטים שונים על מנת לקבל תמונה מקיפה על החברה והמניה:
– תמחור המניה.
– תזמון ההשקעה.
– איכות החברה.
– תגמול החברה.

שילוב היבטים אלו בניתוח ההשקעה עשוי לתרום לקבלת החלטה מושכלת ומעלה את הסיכוי להצלחת ההשקעה.

Investment Profile

פרופיל החברה

מה בודקים?
אנו נבחן מהו נייר הערך שאנחנו מנתחים? נערוך היכרות בסיסית עם החברה ותחום עיסוקה ומה שוויה בבורסה.


1. סימול מניה
BSX.

2. תחום עיסוק
חברת בוסטון סיינטיפיק עוסקת במחקר, פיתוח, ייצור ושיווק אביזרים וציוד רפואי לשימוש רופאים מנתחים. קו המוצרים נחלק לשתי קטגוריות: מוצרים לטיפול במערכת כלי הדם והלב ומוצרים לניתוחים אנדוקרינולוגיים.

הקבוצה הראשונה כוללת מוצרים וטכנולוגיות לטיפול בתחום הקרדיולוגיה, המאפשרים פעולות חודרניות היקפיות, אלקטרופיזיולוגיה ותהליכים נוירו-וסקולאריים.

הקבוצה השנייה כוללת מוצרים וטכנולוגיות לטיפולים בתחום האונקולוגיה, אנדוסקופיה, אורולוגיה וגניקולוגיה.

פיתוחים נוספים כוללים מוצרים לטיפול בכאבים כרוניים והפרעות תפקוד, סטנטים להרחבת עורקים במטרה למנוע התקפי לב ושבץ מוחי, רכיבים לניקוי מעברים בעורקים במטרה לשמור על לחץ דם תקין, מוצרים להקלת כאב לחולי סרטן, אולטרה-סאונד וביופסיה תוך ורידית, מיפוי בעיות לבביות, מסננים למניעת מעבר קרישי דם למוח, הריאות או הלב ומוצרים לטיפול במחלות אורולוגיות, גסטרו-אנתרולוגיות ואחרות.

החברה משווקת את מוצריה באמצעות צוותי מכירה ישירה, מפיצים וסוחרים. בוסטון סיינטיפיק פועלת תוך שיתופי פעולה ופיתוחים עם מגוון חברות לפיתוח ציוד ומכשור רפואי, ביניהן Affinergy, המפתחת חומרי ציפוי לסטנטים. החברה הוקמה ב-1979 ומרכזה בנאטיק, מסצ'וסטס.

3. שווי השוק של החברה.
שווי השוק של החברה בבורסה הוא 38 מיליארד דולר.

Investment Price

תמחור המניה

מה בודקים?
בתמחור המניה אנו נבדוק האם מחיר המניה בבורסה כדאי להשקעה או מנופח וסביר שירד בעתיד? האם התשואה הפוטנציאלית כדאית ביחס לאלטרנטיבות שקיימות באפיקי השקעה אחרים? האם המסחר במניה הוגן או מושפע ממניפולציות?
על מנת להגיע למסקנה ברורה נבדוק את התמחור באמצעות שלושה קריטריונים:
– מחיר ההשקעה (מכפיל הון): האם מחיר המניה בבורסה זול, הוגן וראוי להשקעה או מנופח וסביר שירד בעתיד?
– החזר ההשקעה (מכפיל רווח): מהי התשואה הכלכלית שהחברה מניבה לבעלי המניות? בתוך כמה שנים תוחזר ההשקעה? האם המניה עדיפה על אלטרנטיבות?
– נזילות ההשקעה (מחזור מסחר ממוצע): האם מחיר המניה בבורסה אמיתי ונובע מביקוש והיצע או נתון למניפולציות של גורמים זרים?


1. מחיר ההשקעה (מכפיל הון): 2.6.
השווי של החברה בבורסה גדול יותר מפי שתיים וחצי משווי הכלכלי בדוחות הכספיים ומגלם ציפיות עתידיות של המשקיעים בשוק ההון להמשך גידול עתידי של החברה בהכנסות וברווחים. השווי של החברה בבורסה הוגן וראוי להשקעה.

2. החזר ההשקעה (מכפיל רווח): 7.7.
בהתאם למכפיל, החזר ההשקעה יהיה תוך 7.7 שנים והתשואה התיאורטית על ההשקעה היא 12.9% לשנה. התשואה גבוהה יותר מהתשואה המובטחת באפיקי השקעה סולידיים יותר. הסיכון בהשקעה במניה מגלם תשואה פוטנציאלית ראויה להשקעה ביחס לאלטרנטיבות.

3. נזילות: מחזור יומי ממוצע 250,000,000 $
המחזור היומי במסחר במניות החברה גבוה מאוד. לא צריכה להיות בעיית נזילות בהשקעה במניה ולא צריך להיות קושי במכירה וקניה של המניה.

Investment Timing

תזמון ההשקעה

מה בודקים?
בתזמון ההשקעה אנו שואפים לאתר את הזמן הטוב ביותר לבצע את ההשקעה במדד. האם כדאי עכשיו לבצע את ההשקעה או שעדיף להמתין לתזמון טוב יותר בעתיד.
על מנת להגיע למסקנה, נבדוק את התזמון באמצעות קריטריון ניתוח מגמת המחיר:
– מגמת המחיר של המדד: מהי מגמת המחיר של המדד? עלייה/ירידה/דשדוש במקום ללא כיוון ברור? האם שינוי כיוון במגמת המחיר מאותת על שינוי בציפיות המשקיעים ועל שינוי מגמת המחיר ארוכת הטווח במדד?המטרה: לא להילחם בשוק ולהשקיע רק אם המדד עולה או אם המדד יורד ומתחיל לשנות כיוון לעלייה.


1. מגמת המחיר של המדד: ירידה
מגמת המחיר של המדד היא ירידה. מגמת הירידה החלה בינואר 2020 וממשיכה עד היום.

boston scientific Price Chart

מקור: TradingView

Investment Quality

איכות החברה

מה בודקים?
באיכות החברה אנו בוחנים את הצמיחה של החברה והאיתנות הפיננסית שלה. האם החברה ריווחית וצומחת או נמצאת בשלב של הידרדרות? האם החברה תוכל לשרוד משברים כלכליים או שבמשבר הראשון קיימת סכנה להמשך קיומה.
על מנת להגיע למסקנה, נבדוק את האיכות באמצעות שני קריטריונים:
– תשואה על ההון: האם התשואה שהחברה משיגה על ההון העצמי שלה גבוהה ואטרקטיבית. האם התשואה מספיק גבוהה ביחס לאלטרנטיבות. האם הפעילות של החברה מספיק רווחית על מנת שניתן יהיה לממן גידול של החברה באמצעות הלוואות?
– תשואה על הנכסים: האם החברה איתנה פיננסית ותוכל לשרוד תקופות כלכליות קשות או או שתיקלע לקשיים עקב הוצאות מימון וההלוואות שנלקחו? עד כמה יעילה החברה בניצול השקעות נוספות ליצירת גידול בהכנסותיה? האם רווחיות החברה מספיק גבוהה על מנת לשלם הוצאות מימון ולהשאיר גם רווח להמשך צמיחתה?


1. תשואה על ההון: 44.5%
התשואה על ההון העצמי של החברה היא 44.5% גבוהה יותר מכל אלטרנטיבה באפיקי השקעה אחרים. רווחיות החברה גבוהה יותר מהריבית שהיא צריכה לשלם עבור ההלוואות שלה.

2. תשואה על נכסים: 17.8%
החברה מנהלת בצורה יעילה את נכסיה. ההלוואות ("הון זר") והוצאות המימון של החברה לא מכבידים על צמיחתה. החברה איתנה פיננסית וסביר שתוכל להמשיך לפעול ללא קשיים גם בתקופות משבר כלכלי.

Investment Yield

תגמול החברה

מה בודקים?
בתגמול החברה אנו בוחנים האם החברה מתגמלת באופן שוטף באמצעות דיבידנדים את המשקיעים? האם החברה תוכל להמשיך ולתגמל בדיבידנדים גם בתקופות קשות של ירידה בצמיחה וברווחיות?
על מנת להגיע למסקנה, נבדוק את התגמול באמצעות שני קריטריונים:
– תשואת דיבידנד: מהו שיעור הדיבידנד השנתי שהחברה מחלקת למשקיעים? האם הדיבידנד גבוה יותר מאלטרנטיבות השקעה?
– שיעור דיבידנד מרווח: האם החברה תוכל לתגמל את המשקיעים בדיבידנד לאורך זמן? האם החברה שומרת מעט מהרווח להשקעה חוזרת בציוד ומו"פ להמשך צמיחתה העתידית?


1. תשואת דיבידנד: אין.
החברה למרות רווחיותה אינה מחלקת דיבידנד.

2. שיעור דיבידנד מרווח: לא רלוונטי.
הקריטריון לא רלוונטי. החברה אינה מחלקת דיבידנדים.

Investment Conclusion

מסקנות ופעולות

1. מסקנות

boston scientific Action Plan

2. האם לבצע השקעה
בשלב זה מומלץ לא להשקיע במניות החברה עקב מגמת המחיר אלא להמתין לתזמון טוב יותר.

Investment Warning

אזהרה

אזהרת השקעה
הניתוח מפורסם כשירות חינם לציבור וללא מחויבות.

אין לראות בכל הכתוב משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא.
המידע המוצג הנו לידיעה בלבד ומהווה ניתוח אישי של החברה או עובדיה ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
חברת טלביט עוסקת בייעוץ השקעות פרטי בשוק הון ועשויה לייעץ ללקוחותיה להשקיע במדד המסוקר או כל מדד אחר בהתאם לצורכי לקוחותיה.
 
כל הזכויות שמורות לטלביט יועצים פיננסים בע"מ ©
אין להשתמש במידע אשר באתר לשום מטרה אחרת לרבות הפצה או הצגה בציבור, בלי אישור מפורש מהחברה.