משולחנו של יועץ ההשקעות:

סקירת חברת ניוריאליטי (NeuReality)

26/03/2024
NeuReality Logo

תוכן עניינים:

פרופיל חברה
מקורות מימון
תחרות בתחום
ניתוח השקעה בחברה
סיכום ומסקנות
לקריאה נוספת
אזהרה 

Logo from NEUREALITY website

  

פרופיל החברה

ניוריאליטי (NeuReality) היא חברת סטארט-אפ בתחום הבינה המלאכותית שפיתחה פתרונות חישוב יעילים לביצוע משימות בינה מלאכותית במרכזי נתונים.
מטרת החברה להפוך את השימוש בבינה מלאכותית לקל וזול יותר על ידי פיתוח טכנולוגיית עיבוד נתונים חדשה המותאמת במיוחד למשימות בינה מלאכותית.

החברה הטמיעה את הטכנולוגיה שלה במעבד פרי פיתוחה אשר לטענתה מאפשר עיבוד מהיר ויעיל יותר באופן משמעותי של משימות בינה מלאכותית ובמקביל גם מפחית את עלויות השימוש בעשרות אחוזים.
שילוב של מהירות ויעילות עיבוד נתונים גבוהה יותר בעלות נמוכה יותר הוא "הגביע הקדוש" והפתרון שכל מרכזי הנתונים וכל החברות העוסקות בתחום הבינה המלאכותית מחפשות.

ניוריאליטי מציעה היום פתרון מלא הכולל חומרה ותוכנה לביצוע משימות בינה מלאכותית.

מקורות מימון

כדרכן של חברות סטארט-אפ רבות, גם מקור המימון המרכזי של ניוריאליטי הוא גיוס הון מקרנות השקעה. עד היום החברה ערכה מספר סבבי גיוס וסה"כ גייסה 63 מיליון דולר.

בסבב הגיוס האחרון שנערך במהלך מרץ 2024 השתתפה בגיוס הכספים גם קרן החדשנות של האיחוד האירופי.

תחרות בתחום

ניוריאליטי מתחרה ישירות בחברות הגדולות והמובילות בתחומן, וביניהן:
– נבידיה, אינטל וגוגל בתחום פיתוח המעבדים.
– אמזון, מיקרוסופט וגוגל בתחום פתרונות ענן ומרכזי נתונים לבינה מלאכותית.

למרות היתרון הטכנולוגי של ניוריאליטי, יש לה שלושה אתגרים עיקריים:
1. היא חברה חדשה יחסית, ללא מוניטין רב, וייתכן שלקוחות יעדיפו חברות ותיקות יותר עם ניסיון רב יותר.
2. השוק של פתרונות חישוב לבינה מלאכותית הוא תחרותי מאוד והחברה צריכה להתמודד עם חברות גדולות ומבוססות.
3. לחברה אין מקורות הכנסה יציבים והיא תלויה בגיוס הון להמשך התפתחותה, שינוי המצב המאקרו-כלכלי בשווקים או אי-עמידה בלוחות זמנים עשויה להקשות על יכולת החברה לגייס כספים להמשך התפתחותה.

כדי ליהנות מהשקעה בטוחה, אתם צריכים יועץ השקעות פרטי לצידכם!
לפגישת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות >>>

ניתוח השקעה בחברה

בהשקעה בחברות סטארט-אפ פרטיות קיים הימור גדול ובד"כ התוצאה של ההשקעה לאחר מספר שנים יכולה להיות אחת משלושת התסריטים הבאים:
1. הטכנולוגיה של החברה מוכחת כחדשנית והחברה מונפקת בבורסה או נקנית ע"י אחת החברות המובילות בתחום בשווי שוק גבוהה מאוד. הרווח על ההשקעה גדל בעשרות מונים.
2. הטכנולוגיה של החברה מתגלה כבעייתית או שאחת מהמתחרות החברה הצליחה לפתח טכנולוגיה מתקדמת יותר. שווי החברה מתרסק עד איבוד מוחלט של ההשקעה.
3. לטכנולוגיה של החברה פוטנציאל רב אך עדיין אינו ממומש. החברה ממשיכה במאבק הישרדות וגיוס כספים להמשך הישרדותה. שווי החברה בתסריט זה צפוי לרדת לאורך זמן עקב הסיכון ההולך וגדל ביכולת החברה לממן את פעילותה.

לפני כניסה להשקעה בחברות מסוג זה, לנו בטלביט יש שלושה תנאי השקעה שיכולים לעזור למשקיע להחליט אם להשקיע בחברה ואיזה סכום:

א. נזילות ההשקעה.
האם לאחר ביצוע ההשקעה במניות החברה ניתן בדרך כלשהי לסחור בהן או למכור אותן? האם קיימת פלטפורמה כלשהי למסחר במניות החברה או שהמשקיע "תקוע" בהשקעה לשנים ארוכות?

ב. שקיפות ההשקעה.
האם קיימת דרך בה המשקיע יוכל לדעת בזמן אמת מה שווי ההשקעה שלו ללא תלות במידע שהוא מקבל מבעלי החברה? האם ניתן דרך צד ג' כלשהו (בנק או גוף פיננסי אחר) לקבל מידע מהימן על שווי מניות החברה?

ג. ידע בתחום.
האם המשקיע מכיר את תחום העיסוק המרכזי של החברה? האם המשקיע יודע לעקוב אחר התפתחויות בתחום אצל המתחרות על מנת שיוכל להעריך את פוטנציאל הצמיחה של החברה?

במידה והתשובה לשלושת התנאים היא חיובית: נזילות גבוהה, שקיפות גבוהה וידע רב בתחום – ניתן להשקיע בחברה סכומים ניכרים.

במידה והתשובה לשלושת התנאים היא שלילית: אין נזילות, אין שקיפות, אין ידע בתחום – מדובר בהימור יותר מאשר בהשקעה והצעתינו היא להשקיע שיעור של עד 4% (ריבית חסרת הסיכון בימים אלו) משווי תיק ההשקעות בחברה.
לדוגמה,
בתיק השקעות בשווי 1,000,000 ₪, ניתן להשקיע עד 40,000 ₪ במניות החברה.
מדוע רק 4%? מכיוון שאם ההשקעה "נמחקת", הנזק לתיק הוא מינימלי וניתן לשקם את התיק ללא בעיה גם בהשקעות חסרות סיכון.

סיכום ומסקנות

שוק הבינה המלאכותית נשלט עד היום באמצעות חברות ענק עקב עלויות התפעול הגבוהות מאוד וחסמי הכניסה הטכנולוגיים לתחום.

הפתרון החדשני של ניוריאליטי אמור להפחית באופן משמעותי את חסמי הכניסה לתחום ולאפשר לחברות קטנות יותר להיכנס ולהתחרות ישירות מול החברות המובילות.
הצלחתה של החברה תלויה ביכולתה להגביר את המודעות למותג שלה, להתחרות בצורה יעילה בשוק תחרותי ולהוכיח את ביצועי הפתרונות שלה.

באם מעוניינים להשקיע בחברה, צריך לעשות זאת בזהירות ובשיעור המתאים תוך כדי מודעות שבהשקעה בסטארט-אפ קיים גם אלמנט לא קטן של הימור

 

Investing Principle

לקריאה נוספת

Investment Warning

אזהרה

אזהרת השקעה
הניתוח מפורסם כשירות חינם לציבור וללא מחויבות.

אין לראות בכל הכתוב משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא.
המידע המוצג הנו לידיעה בלבד ומהווה ניתוח אישי של החברה או עובדיה ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.

חברת טלביט עוסקת בייעוץ השקעות פרטי בשוק הון ועשויה לייעץ ללקוחותיה להשקיע בנייר ערך/סקטור/מדד המסוקר או כל נייר ערך/סקטור/מדד אחר בהתאם לצורכי לקוחותיה.

 
כל הזכויות שמורות לטלביט יועצים פיננסים בע"מ ©
אין להשתמש במידע אשר באתר לשום מטרה אחרת לרבות הפצה או הצגה בציבור, בלי אישור מפורש מהחברה.